Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sportovní prohlídka

PROHLÍDKY HRÁČŮ LEDNÍHO HOKEJE

Z důvodu množících se případů srdečních příhod hráčů ledního hokeje u nás i ve světě, které končí zanecháním aktivní činnosti, invaliditou či úmrtím, rozhodl VV ČSLH na svém
pravidelném zasedání dne 27.11.2008 zavést povinné lékařské vyšetření kardiovaskulárního systému jako součást lékařské preventivní prohlídky u všech hráčů ledního hokeje v soutěžích řízených ČSLH.

Každý hráč, hrající soutěže (přípravka, žáci, dorost, junioři, muži) tedy musí mít potvrzení o lékařské prohlídce (posudek o zdravotní způsobilosti); potvrzení je platné 1 rok; za dodržování této povinnosti odpovídá příslušný hokejový klub a po hráčích vyžaduje uskutečnění této prohlídky, která je lékařem potvrzena na dokumentu „Posudek o zdravotní způsobilosti.
 

Tato tělovýchovná prohlídka pro žákovské kategorie, kategorie dorostu, juniorů a seniorů, hrající krajské soutěže se skládá:

- z všeobecného vyšetření praktickým lékařem
- a odborným vyšetřením s provedením EKG
(klidová EKG křivka – v případě patologických nálezů provést další nezbytná klinická a biochemická vyšetření - PEKG, ECHO atd.).

 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TATO POVINNOST SE VZTAHUJE NA VŠECHNY HRÁČE ROČNÍKU 2008 A 2009.  UPOZORŇUJEME, ŽE TOTO VYŠETŘENÍ MUSÍ HRÁČ ODEVZDAT DO KONCE SRPNA 2017, JINAK NEBUDE ZAŘAZEN DO ZÁPASOVÉHO TÝMU - viz. rozhodnutí VV ČSLH

FORMULÁŘ "POSUDEK O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI" ,KTERÝ MUSÍ BÝT POTVRZEN JAK KARDIOLOGEM,TAK PRAKTICKÝM LÉKAŘEM JE K DISPOZICI U VEDOUCÍCH ROČNÍKŮ, POPŘ. KE STAŽENÍ ZDE   :

POSUDEK O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

DALŠÍ INFO K ZDRAVOTNÍ PROHLÍDCE :

S OHLEDEM NA NUTNOST STOČENÍ KLIDOVÉHO EKG U DĚTÍ ROČNÍK 2008 A 2009 DO KONCE SRPNA 2017 , JE DOMLUVENO NA DĚTSKÉ KARDIOLOGII VE FN OSTRAVA , ŽE SE  MŮŽETE SAMI PŘÍMO  OBJEDNAT NA TEL.Č. 597 373 520. JE VHODNÉ SE OBJEDNAT S PŘEDSTIHEM . PŘI TELEFONICKÉM OBJEDNÁNÍ STAČÍ ŘÍCT, ŽE JDE O HOKEJISTU Z HC RT TORAX PORUBA . CENA VYŠETŘENÍ SE POHYBUJE KOLEM 220 ,- KČ .

DLE  ČSLH MUSÍ BÝT KLIDOVÉ EKG STOČENO KAŽDOROČNĚ.